Cover gel

Razne teme o noktima

Cover gel

Postod vesna.m » Čet 17 Mar, 2011 23:17

Interesuje me da li se cover koristi da bi se prekrili neki nedostaci ili je u pitanju nesto drugo???

Nasla sam na fb-u masked cover gel poljskog proizvodjaca i-nails. I da li postoji cover polish???
vesna.m

Pridružio se: Sre 01 Dec, 2010 00:15

Re: Cover gel

Postod sodza » Pet 18 Mar, 2011 09:14

Ja koristim cover(kamuflazni ili masked)gel vecinom kada radim nadogradnju,evo zasto.Kada radis sa coverom nokat bude rozikast,ili kako bi se reklo boje mesa.Moze i da se izliva nokat sa njim i lep je kada ga gledas odozgo ali kad okrenes ruku da gledas u dlan noti su roze boje i to nije bas lepo za videti.Ja sam doduse uzela primin cover gel,ali su mi posle objasnili da svi cover gelovi imaju taj problem.Ja sam isto gledala slike na fb-u i nokti su fenomenalni ali samo na slikama.Kazem ti moje devojke se tesko odlucuju za cover tako da ja vecinom sebi radim sa njim i kad radim nadogradnju jer odlicno pokriva prelaze.
sodza

Pridružio se: Pon 06 Dec, 2010 12:32

Postod takili76 » Pet 18 Mar, 2011 12:22

ćao cure, interesuje me dali koristite kamuflažni gel? gledala sam na fb kod elene i nije mi jasno dali se on koristi kod monofaznih ili trofaznih gelova, jer vidim da turpija nokte posle toga?
takili76

Pridružio se: Čet 27 Jan, 2011 12:43

Postod sodza » Pet 18 Mar, 2011 12:45

Elena,Dagmara,i jos poneke devojke prodaju proizvode na fb-u.I mora da vam bude jasno da one smisljaju nove tehnike i kombinacije gelova,prevashodno da bi prodale svoje materijale.Nemam nista protiv toga,ali recimo na slikama citaj komentare koji kazu da one obicno mesaju gelove.meni je cover super stvar samo je bitno da potrefis nijansu jer ja sam uzela primin koji je mnogo roze pa ga devojke nece,da bi licio na nokatnu plocu moram da ga turpijam do besvesti,da bi se stopio,a i nema sjaj.On je bilder,i zahteva bazu,i sjaj preko.
sodza

Postod anamarija » Pet 18 Mar, 2011 18:00

Cover gelovi su kamuflazni gelovi i oni sluze za prikrivanje prirodne boje nokta, takodje oni mogu vizuelno da izduze nokatnu plocu. Sa ovim gelovima mogu da se izradjuju nokti, da se koriste kao gelovi u boji i tada se nanose nakon prvog sloja osnovnog gela.Postoje Cover gelovi koji pokrivaju sve ali ima i gelova koji su polu Cover i koji ne prekrivaju u potpunosti. Postoje razne nijanse Cover gelova od najsvetlijih do najtamnijih, bitno je odabrati nijansu koja vuce na prirodnu boju nokta. Ovi gelovi mogu da se mesaju sa osnovnim gelovima, sa gelovima u boji ali takodje i vi same mozete da napravite nesto slicno poput Cover gela. Uzmete malo osnovnog gela i pomesate ga sa gelom u boji recimo sa nekom crvenkastom nijansom ali pazite da nestavite previse crvene, vec samo malo. Tako cete dobiti nijansu gela koja podseca na prirodnu boju nokta, tako mozete da posvetlite neki gel u boji ako vam je potrebna svetlija boja.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod sodza » Sre 23 Mar, 2011 09:00

anamarija je napisao:Cover gelovi su kamuflazni gelovi i oni sluze za prikrivanje prirodne boje nokta, takodje oni mogu vizuelno da izduze nokatnu plocu. Sa ovim gelovima mogu da se izradjuju nokti, da se koriste kao gelovi u boji i tada se nanose nakon prvog sloja osnovnog gela.Postoje Cover gelovi koji pokrivaju sve ali ima i gelova koji su polu Cover i koji ne prekrivaju u potpunosti. Postoje razne nijanse Cover gelova od najsvetlijih do najtamnijih, bitno je odabrati nijansu koja vuce na prirodnu boju nokta. Ovi gelovi mogu da se mesaju sa osnovnim gelovima, sa gelovima u boji ali takodje i vi same mozete da napravite nesto slicno poput Cover gela. Uzmete malo osnovnog gela i pomesate ga sa gelom u boji recimo sa nekom crvenkastom nijansom ali pazite da nestavite previse crvene, vec samo malo. Tako cete dobiti nijansu gela koja podseca na prirodnu boju nokta, tako mozete da posvetlite neki gel u boji ako vam je potrebna svetlija boja.

Draga Ana,
da li mozes da mi objasnis tvoj postupak rada sa coverom.Probala sam dve varijante.Jedna je baza,cover preko cele baze,frenc,providni-zavrsni.I to je ok,ali nokat bude prilicno debeo a ako nanesem manje cover se ne vidi,mislim bude kao providan.A druga varijanta je baza,frenc,do frenca cover,zavrsni.Ova druga ok,iziskuje malo vise vremena ali nekako ne deluje uredno vidi mi se linija dokle ide cover pa sam nezadovoljna,pa ako ti nije problem da mi objasnis.Puno hvala.
sodza

Postod ANDRIJANA » Sre 23 Mar, 2011 15:59

drage moje i j aimam problem sa gelom make up!nekako je previse roze boje !kad gledam na slikama nokti drugih devojaka su nekako mlecno beli i mnogo bolje izgledaju od mojih sa ovim gelom st au stvari one koriste pa su nokti nekako beli?da li postoji gel make up u nekoj bez boji ili samo roze?hvala vam
ANDRIJANA

Pridružio se: Sre 23 Mar, 2011 15:56

Postod anamarija » Čet 24 Mar, 2011 22:46

Sodz kao sto znas, Cover gelovi sluze da bi se prikrili nedostaci i nijanse kupujes po potrebi. Ja ga koristim kada necija nokatna ploca nije bas reprezentativna. Prvo nanesem tanak sloj osnovnog gela, potom Cover, pa frenc i na kraju opet tanji sloj osnovnog gela. Predpostavljam da je tvoj Cover gel polu pokrivajuci, jer cim ti kada naneses redovan sloj on je malo providan. Ovi gelovi se nenanose u bas debelom sloju, to nema potrebe, zato i postoji paleta boja, pa biras gelove na osnovu toga. Jace boje sve prikrivaju, dok blaze samo malo promene boju prirodnog nokta.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod sodza » Pet 25 Mar, 2011 08:23

to je to.Hvala.Jeste moj je tamniji,nije to losa stvar samo dok udjem u fazon...
sodza

Postod ANDRIJANA » Pet 25 Mar, 2011 22:43

Anamarija zamolila bih vas za jedan odgovor ,posto ja n ezivim u Srbiji i sve sam na netu pretrazila za neki cover gel mlecne ili bez boje i bezuspesno:( da li mogu u gel konstruksion da pomesam sa nekim npr. belim gelom da bih dobila neku prirodnu boju i d aon ustvari bude i cover gel i gel konstruction? ili nij epametno mesati gelove?hvala unapred
ANDRIJANA

Pridružio se: Sre 23 Mar, 2011 15:56

Sledeća

Povratak na Sve o noktima