problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Razne teme o noktima

Re: problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Postod noktici » Pon 14 Nov, 2011 02:33

Cao devojke i Anamarija.Nova sam na forumu i pocetnik u radu sa noktima.Kao i vecinu pocetnika zanima me 100 stvari...krenucu redom :)
Koristim Nail line gel Uv sculpting gel-pink,nail line uv sculpting extreme white za french,gelove u boji koristim primine(prima kozmetika).koliko sam shvatila za ove gelove nije potreban primer,tako su mi i rekli u nail line-u,i ja ga naravno ne koristim.
Problem koji se javlja je odvajanje gela kod kozice,za sada samo kod jedne osobe,ali sam primetila i na mojim da se malo odvaja.nije u pitanju neko veliko odvajanje,ali kad se zagledam mogu da primetim da je kao malcice usao vazduh.Pre desetak dana sam uzela sav materijal i opremu,i od tada sam uradila 8 noktiju,tj. na 8 devojaka,naravno besplatno jer jos uvek ucim.Postupak rada mi je sledeci:poguram zanoktice,izmatiram nokat,elekticnom turpijom predjem oko kozice9nastavkom za poliranje) jer mi je lakse da pridjem kozi a da je ne zakcim,cetkom skinem prasinu,stavim prvi sloj uv sculpting pink gela tanko,pazim dane zakacim kozicu ali se takodje i trudim da razmak izmenju gela i kozice bude sto manji,susim u lampi(36w) 90 sec,fiksiram alkoholom,gel u boji ili exreme white,2 min lampa,alkohol,zavrsni ponovo nail line pink,2 min lampa,alkohol,i to je to.nikada ne turpijam nokat posle nanosenja gela,makar se desilo i da je na nekim mestima neravno zbog slivanja,trudim se da sto ravnomernije nanesem gel,u slucaju da se desi slivanje pokusam da ispravim neravnine zavrsnim slojem.
Sledece pitanje je u vezi izlivanja.Koristim papirne sablone,postavim ih ispod nokta,da lepo ulegne uz noktat,izlivam uv sculpting pink gelom(nail line),stavim gel lepo da povezem prirodni nokat sa gelom,susim,fiksiram,napravim oblik,ne tuprijam po povrsini,samo sa strana.i ostalo kao i kod ojacanja.tu se desio problem da devojci kaci sa strana gel,npr. kad je prala kosu na par noktiju joj je se kacila kosa.
Sto se tice ponovnog nanosenja gela recimo posle mesec dana(ako toliko izdrze),da li skodam sav gel ili ipak ostavljam tanak sloj? Recimo drugarici sam posle nedelju dana htela ponovo da sredim nokte u drugoj boji,prethodno sam joj radila izlivanje,i kako sam turpijala gel se odvajao od nokta,plasila sam se da joj ne spadne izlivanje,pa sam tako ostavila tanak sloj u kom je ponegde usao vazduh,a pretpostavljam da tako ne treba...zanima me da li se skida sav gel,ako da kako da skinem gel sa nokta a da ostane izliveni produzetak ili se i on skida,a ako se ostavlja tanak sloj sta sa tim malim odvajanjem?
i jos jedno pitanje.Mozes li mi reci koje tipse da kupim,uzela bih u prirodnoj boji nokta,bilo bi dobro neko manje pakovanje za pocetak.Ako mozes da mi kazes koje tacno i gde mogu da se uzmu da ne bi slucajno pogresila i bacila pare.
Izvini na gomili pitanja :) I hvala unapred
noktici

Pridružio se: Ned 13 Nov, 2011 01:27

Postod anamarija » Pon 14 Nov, 2011 16:09

Uz Nail Line gelove ti nije potreban prajmer, mada ako je necija nokatna ploca malkice masnija ili ako se zanoktice brzo stvaraju, takvim osobama mozes da stavis prajmer jer on sluzi da se isusi prirodan nokat. To blago odvajanje sto se javlja kod tebe i kod te druge osobe, moja predpostavka je da bi tebi i njoj trebala da stavis prajmer u predelu nokta blizu zanoktica. Inace postupak rada ti je ispravan, kao i kod izlivanja, samo sto kada zavrsis izlivanje el. turpijom otkloni ispod noktiju svaki visak koji primetis i tako ces otkloniti blage neravnine koje znaju da izazivaju kacenje.
Kada radis korekciju, skidas gel sve do prvog sloja gela, njega ostavljas i blazom turpijom stopi gel sa prirodnim noktom i onda ponovo nanosi gel istim redosledom kao sto i radis, a sto se tice izlivanja isto to vazi, skines gornji sloj gela, beli gel ili gel u boji a ostavljas izliveni produzetak kao i tanak sloj gela na nokatnoj ploci, stopis izrastao gel sa nokatnom plocom i nastavljas sa radom, ako je gel suvise ostecen, vazduh se bas puno podvukao pod gel i nemoze da se stopi sa nokatnom plocom, onda takav nokat skidas i izlivas ga izpocetka, nesme da ti ostane vazduh ispod gela a ti preko da navlacis nove slojeve gela jer odna nokti nece dugo trajati a to ce uticati i na estecki izgled noktiju.
Po meni su najbolje tipse Nail Perfect, mogu se kupiti i u manjim pakovanjima, a ima ih u Nail Line SU i u Aleksandar NS.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod anamarija » Pon 14 Nov, 2011 16:13

MarijaMaca je napisao:Hvala Anamarija na odgovoru. Jel bi mogla da mi preporucis neki?

Mozes da uzmes bilo koji skidac laka bez acetona u apoteci, marketu, parfimeriji ili mozes da uzmes recimo Akzentov, iskreno tu nema neke velike razlike vec samo u boji i mirisu, a sto se tice skidanja laka, svi isto skidaju. ;)
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod majavlado » Pon 14 Nov, 2011 17:11

Hvala ti puno na pomoci :) :) :)
majavlado

Pridružio se: Čet 03 Nov, 2011 19:16

Postod noktici » Pon 14 Nov, 2011 18:56

Hvala na odgovoru,kupila sam te tipse :) Pokusacu tako kao sto si mi objasnila pa cemo videto sta se desava :)
noktici

Pridružio se: Ned 13 Nov, 2011 01:27

Postod Suncica » Pon 14 Nov, 2011 21:05

Pozdrav svima, procitala sam ovu temu i zaista sam odusevljena nesebicnim savetima, sva pohvale:)
I ja sam pocetnik i imam jedno pitanje kojem verovatno nije mesto ovde ali nisam znala gde da pitam..elem, interesuje me da li odvajate kao ponudu posebno manikir (sredjivanje zanoktica, oblikovanje, lakiranje), a posebno nega noktiju ili to sve ide zajedno..i sta od preparata koristite prilikom manikira? Izvinjavam se ako sam na pogresnom mestu postavila pitanje ali dosta me to buni i veoma bi mi znacio odgovor. Hvala unapred
Suncica

Pridružio se: Pon 14 Nov, 2011 11:54

Postod anamarija » Pon 14 Nov, 2011 22:43

Zdravo Suncice i dobro nam dosla :D :D :D
Sto se tice manikira, nege noktiju i sve sto ima veze sa prirodnim noktima, da li ce se stavke posebno odvajati ili grupisati u jednu zavisi od osobe do osobe, tj od salona do salona. Kod mene je svaka stavka posebna zato sto devojke dolaze da im se samo srede zanoktice a ne zanima ih celokupan postupak manikira ili recimo samo oblikovanje noktiju, tako da kada su stavke odvojene svako moze da odabere sta zeli i da iskombinuje vise stavki po zelji. Naravno ako neko zeli manikir podrazumeva se da ce dobiti sve stavke koje cini jedan manikir.
Postoje razni preparati za negu ruku i noktiju koji se koriste prilikom manikira od razno raznih ulja, kupki, hranjivih krema, pakovanja, pilinga... za sta ce se ko opredeliti je stvar ukusa, postoje preparati na bazi bilja, voca... recimo moji omiljeni preparati su Akzentova kolekcija ASIAN SPA.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod Suncica » Uto 15 Nov, 2011 22:55

Hvala na odgovoru. malo me je to budilo..znaci manikir podrazumeva sve i sredjivanje zanoktica i turpijanje i negu, a sad od mene zavisi hocu li nesto od toga izdvojiti kao posebnu ponudu. :)
Suncica

Pridružio se: Pon 14 Nov, 2011 11:54

Postod majavlado » Sre 16 Nov, 2011 01:15

Evo mene opet,mozda sam dosadna sa pitanjima alime muci nesto,pre dva dana sam radila devojci nokte i super ispalo ali sam veceras cula da joj je pukao gel,kaze da je malo udarila.Interesuje me dali je to do mene ili zbog(malog) udara.Imace radim sa akzent gelom ali ga ovaj put nisam turpijala kao sto si mi sugerisala.
majavlado

Pridružio se: Čet 03 Nov, 2011 19:16

Postod anamarija » Sre 16 Nov, 2011 14:19

To nije do tebe. vec od udadca jer i mali udarac moze da izazove pucanje gela u zavisnosti od ugla udarca, tako da svaki udarac moze da izazove pucanje i lomljenje nokta, bez obzira na jacinu, vec je bitan ugao udarca.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

PrethodniSledeća

Povratak na Sve o noktima