problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Razne teme o noktima

Re: problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Postod lela » Čet 16 Jun, 2011 23:41

Stvarno neznam vise sta da radim i kako da sprecim to dizanje gela.... :-(....kazite mi devojke kako pripremate nokat tj.kojom turpijom (granulacija tuurpije )...
lela

Pridružio se: Sub 16 Apr, 2011 17:10

Postod Andreauki » Pet 17 Jun, 2011 00:05

lela je napisao:Stvarno neznam vise sta da radim i kako da sprecim to dizanje gela.... :-(....kazite mi devojke kako pripremate nokat tj.kojom turpijom (granulacija tuurpije )...

Ja pripremam nokat turpijom granulacije 240.Ne znam koje gelove koristis i dal stavljas prajmer,jer od gela zavisi dal ide prajmer ili ne.Pominjem prajmer jer ja koristim akzent i naul line gelove koji ga ne zahtevaju a desavalo se da mi se kod nekih devojaka odigne gel (zavisi sve od masnoce nokta)pa ga sad stavljam stalno jer ne moze da skodi .Gel oce da se odigne i kad u toku rada dodirnes zanoktice...To je neko moje iskustvo sa odizanjem gela nadam se da sam kolko tolko pomogla :D :D
Korisnikov avatar
Andreauki

Pridružio se: Sre 06 Apr, 2011 10:01

Postod ivančića » Sub 18 Jun, 2011 01:31

Eh i meni su savjeti nužno potrebni počela sam prije 2tj. i s obzirom na to prezaadovoljna sam izgledom samo imam porblem da mi se ponekad odvoji gel od laka ili šljokica koje sam posula , korsitim obične gabrini,rapsobi lakove...da li je mogu da je do njih? i kome bi mogla poslati slike da prokomentariše.unaprijed hvala .pozdrav !
ivančića

Pridružio se: Sub 18 Jun, 2011 01:14

Postod anamarija » Sub 18 Jun, 2011 22:06

Do odvajanja dolazi ako lak ili sljokice vire van gela. Kada nanosis lak izmedju dva sloja gela, moras da sacekas da se lak dobro osusi, a potom kada nanosis drugi sloj gela on mora da prekrije lak, znaci lak nesme da izviruje van, vec gornji i donji sloj gela moraju da se poklope a lak da bude unutar gela, to isto vazi i za sljokice. Nadam se da si me razumela. Kvalitet laka ne utice na trajnost noktiju jer on se ne koristi za samu izradu noktiju.
Sto se tice slika, mozes da ih okacis u stavci FOTOGALERIJA i mi cemo prokomentarisati tvoje slike. :D
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod Dince » Ned 19 Jun, 2011 23:02

E zanima me da li mogu umesto drugog debljeg sloja gela da dva puta nanesem tanji sloj??? Inace koristim akzentove gelove...Hvala
Dince

Pridružio se: Ned 22 Maj, 2011 19:29

Postod WyLady Nails » Uto 21 Jun, 2011 08:47

Draga Anamarija meni je tvoj prirucnik bio biblija na pocetku kao i sada kada ga uzmem da se preslisam. imam jedno pitanje pre nego mi pocne prvi radni dan u salonu,cisto podrska,znaci;turpijanje i priprema ploce,prajmer,gel,turpijanje sa 100 granulacijom,frenc ili sta vec.turpijanje 100,zavrsni gel,to je to,ako negde gresim molim te odgovori,ne mogu da verujem da imam tremu! puno ti zahvaljujem na svemu i veliki pozdrav!
WyLady Nails

Pridružio se: Ned 30 Jan, 2011 20:20

Postod jananokti28 » Uto 21 Jun, 2011 18:06

Cao devojke koliko vama treba vremena za korekciju? Ja izgubim puno vremena na turpijanje, pa radim oko 2 sata :cry: Sta da radim da ubrazam? Imam elektricnu turpiju ali ja sa njom skidam samo povrsinski sloj...i da dokle skidate gel? Ja kad turpijam skine mi se i tipsa :cry:
jananokti28

Pridružio se: Sub 07 Maj, 2011 14:52

Postod nenalara » Čet 23 Jun, 2011 20:39

cao svima,htela sam da pitam dali neko moze detaljno da mi kaze kako ide to izlivanje nokta sa gelom ?bas bi vam bila zahvalna.
nenalara

Pridružio se: Ned 22 Maj, 2011 19:26

Postod Andreauki » Čet 23 Jun, 2011 21:40

nenalara je napisao:cao svima,htela sam da pitam dali neko moze detaljno da mi kaze kako ide to izlivanje nokta sa gelom ?bas bi vam bila zahvalna.

Anamarija je detaljno objasnila postupak izlivanja nokta u temi rad sa jednofaznim gelom.Prekopiracu ti ovde deo njenog odgovora a ako ima jos nesto sto te zanima pogledaj tamo sigurno ces naci odgovor :D :D :D

Anamarija:
Prvo poguram zanoktice, potom turpijom srednje gruboce granulacije 240 izmatiram nokatne ploce. Na noktima nesme da bude nista ni sjaja prirodnog nokta kao ni blage zanoktice koje se tek stvaraju oko kozice noktiju. Znaci nokti treba da su ocisceni od svega. Cetkicom otklonis svu prasinu od matiranja i nokti su spremni za gel. Kada se izlivaju nokti, jako je bitno da postoji izrastak prirodnih noktiju, pogotovo coskovi. Tada nokte oblikujem u kocku, a kada radim nadogradnju onda ih oblikujem polukruzno. Kada zavrsim sa odlikovanjem onda postavljam sablon za izlivanje tako da prirodni izrastak nalegne na sablon. Potom nanosim gel. Na nokatnoj ploci stavljam tanak sloj gela, cisto da prekrije nokat, dok na izrastku prirodnog nokta i sablona stavljam malo vise gela da bi mogla da oblikujem izliveni produzetak. Onda nokat ide u lampu, obrisem ga alkoholom, slidam sablon i oblikujem nokat. Nokat oblikoujem turpijom granulacije 240. Onda nanosim beli frenc gel, pa lampa i kada je nokat suv obrisem ga alkoholom i nanosim drugi sloj osnovnog gela. Njega nanosim tako sto na nokatnoj ploci stavim vise gela dok na izlivenom delu malo tanje zato sto sam prilikom nanosenja prvog sloja gela na nokatnoj ploci nanela tanji sloj a na izrastku i sablonu deblji pa da se sad sve to lepo izjednaci. Potom ide nokat u lampu, obrisem ga alkoholom i na kraju turpijom granulacije 240 cisto malo oblikujem slobodan rub
Korisnikov avatar
Andreauki

Pridružio se: Sre 06 Apr, 2011 10:01

Postod jovana88 » Sub 25 Jun, 2011 23:05

zdravo svima :)
kada radim nadogradnju ili ojacavanje, obavezno mi dolaze devojke posle nekih nedelju dana jer je sa jednog ili dva nokta poceo da se skida gel pri vrhu nokta..trudim se da uradim sve kako treba.. radim sa akzent sculpting diamant gelom, mazem u dva sloja...da li to moze biti do mog rada ili je to mozda do njih? zanimame vase misljenje i ako imate neki savet? hvalaaa :)
jovana88

Pridružio se: Sub 13 Mar, 2010 17:59

PrethodniSledeća

Povratak na Sve o noktima