problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Razne teme o noktima

Re: problemi pocetnika...odvajanje gela pucanje ...trajnost

Postod olja » Čet 18 Okt, 2012 13:52

Ja kad stavljam šljokice ne turpijam ništa...bude hrapavo dok ne nanesem završni sloj gela ali čim ga nanesem nokti budu glatki zato ih i ne turpijam!
Korisnikov avatar
olja

Pridružio se: Ned 04 Mar, 2012 18:24

Postod MarinaNikolic » Čet 18 Okt, 2012 15:35

Hvala puno na savetima,znace mi! Blago receno,imam tremu kako ce to izgledati. Slikacu stanje pre i posle,pa cu cekati komentare od vas.. Pozdrav. A da, ta ista zena hoce tigar dizajn sa belom podlogom. Da li je ok da radim belu podlogu sa belim gelom za french?? Ja sam tako smislila,pa ajde i vas da pitam za savet i misljenje.. Jos jednom pozdrav i hvala
MarinaNikolic

Pridružio se: Uto 16 Okt, 2012 23:03

Postod MarinaNikolic » Čet 18 Okt, 2012 15:40

olja je napisao:pocetnik sam...ja pretpostavljam da si ti kad si turpijala taj zadnji sloj zapravo njega isturpijala skroz,tj sve do šljokica i samo preko njih nanela sjaj :roll: Može biti da je do i neke hemije ali ja mislim da je ipak ovo prvo.Inače postupak ti je dobar...sve sem ovog turpijanja na kraju ;)
MarinaNikolic na takve nokte nemoj izlivati jer takvi nokti nemaju uslova za izlivanje.Nadogradi i ako imaš cover gel njime produži nokatnu ploču da ne izleda tako loše i biće super. :D

Cover gel,ne razumem bas najbolje,kako da produzim nokatnu plocu.. Inace zivim u Austriji i ovde su nazivi na nemackom,pa se i ovako jedva snalazim sa nazivima gelova..
MarinaNikolic

Pridružio se: Uto 16 Okt, 2012 23:03

Postod zvoncica_vila » Čet 18 Okt, 2012 16:22

Ne mislim nista lose ovim postom, i nisam iskusna da pricam bas na ovu temu, ali ne treba kategoricno tvrditi da se ne moze izliti izgrickani nokat, da nema uslova itd, Ja nisam pristalica nadogradnje sa tipsama, to mi je bas bzv i zato dosta trazim o izlivanju na izgrickane nokte, i posvetim se citajuci o tim radovima, i mislim da su ovo najgori do sad koje sam videla!! Ok mi je kada ga urade akrilom, ali ovo je uradjeno gelom i zeni svaka cast (inace, rad je nase poznate edukatorke) Pretpostavljam, da ovakvo izlivanje traje mnogo krace nego na normalnu povrsinu nokatne ploce, ali to su devojke, zene koje dodju sa takvim noktima i te kako svesne pa par meseci dok ne oporave nokatnu plocu svesne su da moraju ici cesce na korekciju...
Prikačeni fajlovi
nokti.JPG
nokti.JPG (24.88 KiB) Pogledano 491 puta
Poslednji put menjao zvoncica_vila dana Pet 19 Okt, 2012 02:33, izmenjena samo jedanput
zvoncica_vila

Pridružio se: Uto 28 Avg, 2012 00:57

Postod anamarija » Čet 18 Okt, 2012 17:03

Na svaki nokat bez obzira kolika je nokatna ploca moze da se izlije nokat i sasvim je pogresno govoriti da na izgrickanim noktima nemoze da se radi izlivanje. Moze ali recimo ja to neradim iz principa zato sto nemogu da garantujem za trajnost noktiju, pa zato iz tog razloga na takvim noktima radim iskljucivo nadogradnju jer ona duze traje na izgrickanim noktima od izlivanja. Retko koja osoba ima da stoji iza toga da je uzrok kratkog veka izlivenih noktiju bas njeni izgrickani nokti, vec ce vecina reci da je to do loseg rada i ko god pogleda nokte koji se posle kratkog vremena odvajaju i gde ulazi vazduh reci ce ,, Pobogu pa ko ti je tako lose odradio nokte,, nece reci ,, pa da to je zbog tvojih izgrickanih noktiju,,. Ja posle ovoliko godina rada stvarno nisam srela puno osoba koje ce prihvatiti da im nokti traju kratko bas zbog njihovih prirodnih noktiju, vec mnogi traze krivce u nama, pa se zale kako im nismo dobro odradile nokte, dolaze na reklamacije, govore kako treba da predju kod nekoga ko bolje radi itd. Meni licno netreba takva prica, a inace da su musterije malo tolerantnije i da prihvataju da i njihovi nokti igraju veliku ulogu u trajnosti, onda bi i ja radila izlivanje na izgrickanim noktima.

Inace odlicno je odradjeno izlivanje na ovim slikama i ta osoba treba da bude presrecna sto posle onako izgrickanih noktiju ima bas lepe nokte. :D :D

Zamolila bih te da slike smanjis jer su stvarno prevelike i koce otvaranje stranice. Ja ih nemogu smanjiti vec to mozes samo ti. ;)
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod anamarija » Čet 18 Okt, 2012 17:15

Ivana85 je napisao:Cao, nadam se da cete moci da mi pomognete, pocetnik sam sto se tice nadgradnje noktiju. Do sada sam uradila tri jacanja prirodnih noktiju ali gel spadne posle samo par dana, pa predpostavljam da negde u postupku gresim. Prvo izmatiram prirodni nokat, premazem prajmerom, sacekam da se osusi pa mazem BOND AID koji sam dobila u pocetnickom setu, lampa, gel,lampa, fiksiram alkoholom, namazem lak i sacekam da se dobro osusi i jos jedan sloj gela, lampa, alkohol. Kada radim nadogradnju postupak mi je isti samo sto ne mazem lak, i dobro isturpijam tipsu da se ne vidi ali i one pocnu da spadaju posle 3-4 dana, nekad odpadne sa celog nokta sa gelom a nekad samo tipsa a gel na prirodnom noktu ostane.

Naijcesci razlozi zasto dolazi do odvajanja je ako nisi dobro pripremila nokatne ploce, ako si stavila puno prajmera ili ako bonder ili gel dotakne kozicu oko noktiju. Na ovo moras da obratis paznju, takodje moras da vodis racuna i o debljini gela. Gel nesme da se nanese u suvise tankom sloju jer se onda odvaja, vec mora da se ispostuje ta neka optimalna debljina za dati gel. Kada radis ojacanje, sa gornjim slojem gela uhvati slobodan rub prirodnog nokta, znaci gel cisto malo podvuci ispod nokta tako da je prirodan nokat sa svih strana oblozen gelom. Nadam se da si razumela sta zelim da kazem. :D Inace sam postupak rada ti je ok, probaj da obratis paznju na ove sitnice pa ako se i dalje gel bude odvajao onda cemo probati da nadjemo neko resenje.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod anamarija » Čet 18 Okt, 2012 17:20

MarinaNikolic je napisao:Pozdrav svima. Uskoro mi dolazi zena koja hoce da uradi nadogradnju,ali su joj nokti strasni. Gricka nokte,listaju se pri vrhu i toliko su vec izgrickani,da je nokat povucen gore,tj. puno mesa viri pri vrhu prsta. Nadam se da vam je jasno kako to izgleda. Pitam se sta je bolje raditi- nadogradnju tipsama ili izlivanje. Unapred hvala. P.S. i ja bih htela da pohvalim sajt,fenomenalan je! Citajuci forum,otkrila sam dosta svojih gresaka,i ispravila ih :)

Moj ti je savet da se konsultujes sa musterijom i objasnis joj da ako se radi izlivanje, nokti ce joj krace trajati i pre ce morati da dodje na korekciju i postoji mogucnost da joj pre puknu nokti ako ih nebude dobro pazila, dok ako joj radis nadogradnju nokti ce malo duze potrajati od izlivanja. Ti joj ponudi oba pa neka ona odluca sta joj vise odgovara. Ja licno joj ne bi radila izlivanje, a ti sada donesi odluku zajedno sa njom sta bi joj vise odgovaralo.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod anamarija » Čet 18 Okt, 2012 17:27

pocetnik sam je napisao:Pa ovako, radila sam izlivanje, stavila sablon, na povrsinu nokta tanji sloj, a na vrh i na izliveni deo malo deblji. Zatim lampa, fiksirala sam, stavila frenc, lampa, fiksiranje. Onda sam na jedan deo nokta namazala malo gela i tu stavila sljokice, pa u lampu. Onda preko celog nokta jos jedan sloj gela, lampa, fiksiranje i morala sam malo da turpijam, jer je frenc malo deblji, a i da se sljokice toliko ne primete i na kraju zavrsni sjaj. Mislim da cete me sada razumeti. :) U pocetku je sve bilo super, a posle 10 dana je dosla i to se sve razlilo. Ne znam da nije dohvatila rukama do neke kiseline, ili je to do mene, a inace koristim nail line gelove.

Pa postoje samo dve varijante, prva je da si i suvise isturpijala taj gornji sloj gela i tako si malo uzdrmala sljokice, a druga je da je u pitanju neka hemijska reakcija. Probaj ponovo da odradis nokte sa sljokicama ali sada nemoj da turpijas taj gornji sloj gela, vec ako ti je nokat deblji pri vrhu, isturpijaj samo taj donji sloj gela pre nanosenja frenc linije, sljokica i gorneg sloja gela, ovo ostalo nemoj da diras, pa prati sta ce se desavati. Ako tako sve bude stajalo kako treba onda jednostavno nemoj da turpijas gornji sloj gela.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod anamarija » Čet 18 Okt, 2012 17:30

MarinaNikolic je napisao:Hvala puno na savetima,znace mi! Blago receno,imam tremu kako ce to izgledati. Slikacu stanje pre i posle,pa cu cekati komentare od vas.. Pozdrav. A da, ta ista zena hoce tigar dizajn sa belom podlogom. Da li je ok da radim belu podlogu sa belim gelom za french?? Ja sam tako smislila,pa ajde i vas da pitam za savet i misljenje.. Jos jednom pozdrav i hvala

Poslusaj Olju, ni ja ne turpijam nokte kada radim sa sljokicama, vec posle sljokica samo nanesem drugi sloj gela i sve je ok. Beli gel mozes da koristis kao podlogu.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod anamarija » Čet 18 Okt, 2012 17:34

MarinaNikolic je napisao:
olja je napisao:pocetnik sam...ja pretpostavljam da si ti kad si turpijala taj zadnji sloj zapravo njega isturpijala skroz,tj sve do šljokica i samo preko njih nanela sjaj :roll: Može biti da je do i neke hemije ali ja mislim da je ipak ovo prvo.Inače postupak ti je dobar...sve sem ovog turpijanja na kraju ;)
MarinaNikolic na takve nokte nemoj izlivati jer takvi nokti nemaju uslova za izlivanje.Nadogradi i ako imaš cover gel njime produži nokatnu ploču da ne izleda tako loše i biće super. :D

Cover gel,ne razumem bas najbolje,kako da produzim nokatnu plocu.. Inace zivim u Austriji i ovde su nazivi na nemackom,pa se i ovako jedva snalazim sa nazivima gelova..

Cover gel je naziv na engleskom,a na srpskom je to kamuflazni gel. Stvarno neznam kako se on zove na nemackom ali uglavnom to je gel koji se koristi da bi se vizuelno produzila nokatna ploca ili da se prekriju nedostaci prirodnog nokta. Akzent je nemacka firma i oni imaju te gelove, na gelovima pise Vintage gel i imaju ih u tri nijanse.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

PrethodniSledeća

Povratak na Sve o noktima