nail art ( ukrasavanje noktiju )

Razne teme o noktima

Re: nail art ( ukrasavanje noktiju )

Postod ivanaymail » Uto 16 Avg, 2011 23:44

Volela bih ako nije problem da mi neko objasni sta je akril zapravo? Kako se koristi, sa cime ga mesam? I ako zelim da koristim te boje za crtanje, sa cim ih mesam, do koje gustine, jel nema nikakve veze sto preko stavljam gel?? Jel se susi u lampi?? Svaka informacija bi mi znacila....Hvala unapred :)
ivanaymail

Pridružio se: Sub 30 Okt, 2010 22:53

Postod anamarija » Sre 17 Avg, 2011 19:17

Akril je prasak koji se mesa sa tecnoscu koja se zove liquid. Akril sluzi isto kao i gel za izradu noktiju. Akrilne boje su slicne temperama i sluze za ukrasavanje noktiju, te boje mozes da koristis ispod gela ili na vec gotovim noktima.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod wanja » Ned 21 Avg, 2011 10:41

anamarija je napisao:Cao svima

Posto se mnoge devojke ne snalaze bas najbolje sa crtanjem i ukrasavanjem noktiju resila sam da pomognem i da pokazem korak po korak kako se to radi.

Postoji tehnika crtanja na noktima koja se zove MERMERISANJE. To je ustvari razvlacenje jedne ili vise boja po noktu. Od toga se mogu napraviti sare, celi nokti ili samo izrastak nokta.

Da se izvede sara provo je potrebno izlakirati nokat jednobojno, frenc ili samo bezbojni lak. Kad se radi ova tehnika radi se nokat po nokat, zato sto se kapljice laka razvlace na podlozi koja je vlazna da nebi ostale brazde. Pokazacu vam kako se izvodi sara na noktu koji je predhodno izlakiran bezbojnim lakom. Odaberite lak koji je jace boje i krec beli lak. Na noktu cetkicom stavite kap tamnog laka a u ovom slucaju ja cu koristiti crni. Odmah preko te kapi stavite kap belog laka.
Slika
Sada uzmite silo koje moze biti drveno ili metalno i lagano razvucite kapljicu laka u jednom smeru.
Slika
Isto tako mozete poredjati vise kapi jednu ispod druge i silom dok razvlacite spajate te kapi jednu u drugu.
Slika

Ja ne mogu da vidim slike,ne znam shta je problem,ali imam jedno pitanje.Videla sam na jednom stranom forumu da je devojka radila nail art sa obichnim vodenim bojama pa me zanima da li bi mogla da koristim obichne tempere umesto akrila? :)
wanja

Pridružio se: Sre 27 Jul, 2011 11:16

Postod anamarija » Pon 22 Avg, 2011 18:56

Kada su mi upali na server, obrisali su te slike, bice vracene ovih dana pa ces moci da ih pogledas.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod ivanaymail » Sre 24 Avg, 2011 22:34

Ana, samo imam jos par pitanja za akril. Postoji li posebna posudica u kojoj mesam i do koje gustine to radim? i gde se on susi,isto u lampi, koliko dugo?? Hvala :)
ivanaymail

Pridružio se: Sub 30 Okt, 2010 22:53

Postod jecy_jecy » Sub 27 Avg, 2011 18:00

E cao, cao cure,imam pitanjca za vas :)))) kako koristite sljokice, stras, itd?? ja mesam sa gelom, al nisam zadovoljna kako ispadne, nekako nemaju lep sjaj kao u kesici kad se nanesu? i jel neko koristio gelove profesionall new air, mislim da je kineski, dobila sam ga na poklon, radi se o french gelu, zanima me kakva su vasa iskustva sa njim,ako ih je neko koristio? a da, i jel ste cule za saremco gelove, ako ih je neko koristio, jel moze da mi kaze gde ste nabavljali?
jecy_jecy

Pridružio se: Pon 04 Apr, 2011 02:43

Postod tanjans » Sub 27 Avg, 2011 18:24

jecy_jecy, sto se tice sljokica i strasa, ja stavim tanko gel na mjesto gdje zelim da budu sljokice pa ih onda nanosim cetkicom koja mi sluzi samo za to, osusim i cetkicom skinem visak sljokica ili strasa pa stavim zavrsni, i super izgleda ;)
tanjans

Pridružio se: Ned 10 Jul, 2011 00:37

Postod jecy_jecy » Sub 27 Avg, 2011 19:02

tanjans je napisao:jecy_jecy, sto se tice sljokica i strasa, ja stavim tanko gel na mjesto gdje zelim da budu sljokice pa ih onda nanosim cetkicom koja mi sluzi samo za to, osusim i cetkicom skinem visak sljokica ili strasa pa stavim zavrsni, i super izgleda ;)

e sad, samo mi reci kakvu cetkicu koristis za nanosenje sljokica, posto sam pokusala i tako, nekako mi grubo ispadne, ili je mozda i do moje cetkice, nemam pojma :D imam jako dobru cetku za gel, e sad te za crtanje, itd, to vec nemam,a i inace preferiram cirkone i njih sam nakupovala brdo :D ili slicice recimo :D a i nisam neki talenat za crtanje bas :D
jecy_jecy

Postod tanjans » Sub 27 Avg, 2011 20:44

cetkica je neka koju sam imala, nije cak za nokte uopste, mislim da je iz nekog seta za senke :D jako je mekana i "cupava", pokusaj da pronadjes kod kineza neku tako obicnu, ma da su dobre i one za nail art izgledaju kao lepeza :D kako sam ti ovo slikovito opisala, nadam se da si me razumjela :) :)
tanjans

Pridružio se: Ned 10 Jul, 2011 00:37

Postod jecy_jecy » Sub 27 Avg, 2011 22:57

objasnila odlicno,znam na koje cetkice lepezaste mislis :) moracu da pokusam aplikatorom za senke,onim sundjerastim,mozda mi i uspe :D
jecy_jecy

PrethodniSledeća

Povratak na Sve o noktima