Korekcija noktiju

Razne teme o noktima

Re: Korekcija noktiju

Postod mimi025 » Ned 12 Dec, 2010 22:44

hvala na brzom odgovoru :)
imam jos jedno pitanje..kako ih skidate? turpijanjem ili potapanjem u neku specijanu tecnost?
mimi025

Pridružio se: Sub 10 Apr, 2010 14:17

Postod danijela000 » Ned 12 Dec, 2010 23:48

Turpijanjem, samo polako jel su bas tanke (da ne bi ostetila nokat).
Postoji i drugi nacin: turpijanjem skines gel, a nokte da potopis u aceton i sacekas . Ovaj sistem se meni licno ne dopada, iz razloga sto aceton isusi kozu i zanoktice, a dugo i traje. :D
danijela000

Pridružio se: Ned 22 Avg, 2010 23:27

Postod anamarija » Uto 14 Dec, 2010 21:02

Kada se radi korekcija, nebitno da li su nokti odradjeni frenc tipsama ili frenc gelom, uvek preporucujem da se korekcija odradi turpijanjem, nego da se koriste proizvodi za skidanje ili acetonom. Svi ti proizvodi su dosta jaki, osobe sa osetljivom kozom ili cija kozica oko noktiju je ostecena, znaju da se zale da ih to sredstvo pece i da im nagriza kozu oko noktiu. Tkodje zna da dodje i do blage upale tj crvenila. Zato je bolje korekciju odraditi turpijanjem i naravno treba voditi racuna do koje mere se turpija da se nebi ostetila nokatna ploca.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod d_jovana » Čet 13 Jan, 2011 19:35

Pozdrav devojke! :)
Ja sam ovde nova, i imam par pitanja za vas, pa ako neko ima vremena da mi odgovori. Htela sam da pocnem da se bavim sa noktima, al' tek kad prikupim informacije o svemu tome. Radila sam izlivanje na svojim noktima u nekom salonu, taman su mi bili lepo porasli. Uradila mi ih devojka (inace, one su prve pocele to da rade u mom gradu, i zaista imaju dobar salon i dosta musterija) i lepo oni meni stajali nekih nedelju dana, i onda poceo vazduh da ulazi u njih, da se odlepljuju. Zanima me zasto je doslo do toga, jel lose isturpijala plocicu ili je do gela? Moji nokti su prirodno jako losi, tanki, brzo pucaju, tako da kad mi narastu da se ne bi cepali moram da radim ojacanje na njih. Sta mislite da predjem da radim na akril? U cemu je razlika, jel akril kvalitetniji od gela, i da li isto moze da udje vazduh u njega? Devojka mi je prvo gurnula kozicu (kako vec da nazovem) onda mi je turpijala dosta, stavila jedan gel, pa opet turpijala, pa drugi gel, pa turpijala, pa treci gel pa turpijala, i onda mi je stavila kao neki zavrsni gel i samo ih isturpijala turpijom za sjaj noktiju...
Imam sliku noktiju, ako nesto znaci
d_jovana

Pridružio se: Čet 13 Jan, 2011 19:25

Postod anamarija » Pon 17 Jan, 2011 12:39

Zdravo Jovana i dobro nam dosla :D
Odmah da ti kazem da trajnost noktiju zavisi od majstora koji je radio nokte. Nije bitno koliko se vremenski neko bavi noktima vec je bitan kvalitet izrade noktiju. Savim je nelogicno da nokti traju nedelju dana i da krene gel da se odize sa noktiju, to je greska osobe koja ti je radila nokte a ne tvoj kvalitet noktiju. Ona tebi koristi trofazni sistem rada i zato ide toliko turpijanje. Probaj da ti neko uradi nokte sa jednofaznim gelom da izbegnes toliko turpijanje noktiju.
I gel i akril su dobri, i jedni i drugi imaju svoje mane i vrline. Gel je fleksibilniji i sjajniji, dok je akril kruci i matiran je. Geli i akril se odizu sa nokatne ploce ako se ne odradi kako treba.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod d_jovana » Pon 17 Jan, 2011 20:57

Anamarija hvala na odgovoru. Nokti su bili prelepi dva-tri dana, a onda je poceo vazduh da ulazi, tj. da se odizu i da otpadaju. Sad cekam da mi porastu pa cu ici kod neke druge kozmeticarke. Citala sam o tom jednofaznom gelu, mada mislim da u Rumi niko za to i nije cuo :shock:
d_jovana

Pridružio se: Čet 13 Jan, 2011 19:25

Postod anamarija » Uto 18 Jan, 2011 17:22

Verovatno ima neko ko radi jednofaznim gelom jer sam bas dosta slala za Rumu narudzbi i sigurno neko od njih radi jednofaznim gelom. Raspitaj se po salonima sa kakvim gelovima rade, pa tek onda odluci kod koga ces raditi nokte. ;)
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod takili76 » Pet 28 Jan, 2011 00:59

ćao devojke, dali neka od vas koristi elk. turpiju i koliko stw zadovoljne sa njom? pozzz 8-)
takili76

Pridružio se: Čet 27 Jan, 2011 12:43

Postod anamarija » Sub 29 Jan, 2011 00:11

Ja koristim el. turpiju ali ne stalno, nekada ipak mogu bolji efekat postici redovnom turpijom. Nema neke velike razlike izmedju el. i redovnih turpija, makar meni jer jedne i druge imaju svoje mane i prednosti. Nekim devojkama bas i ne prija el. turpija jer im smeta vibracija nokta.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod takili76 » Sub 29 Jan, 2011 15:26

hvala i još jedno pitanje, koju bi mi el. turpiju preporučila jer sam početnik? :D
takili76

Pridružio se: Čet 27 Jan, 2011 12:43

PrethodniSledeća

Povratak na Sve o noktima