Gde je najbolje i najpovoljnije kupovati materijal za nokte?

Razne teme o noktima

Re: Gde je najbolje i najpovoljnije kupovati materijal za nokte?

Postod 10Sanja20 » Sre 28 Apr, 2010 09:16

sinoć sam sebi ponovo uradila i stavila malo deblji sloj pa ćemo videti koliko će da traje....hvala na pomoći, zaista mi to puno znači...
10Sanja20

Pridružio se: Pet 16 Apr, 2010 13:10

Postod anamarija » Sre 28 Apr, 2010 12:33

Nema na cemu da se zahvaljujes :D , ovaj forum je namenjen bas za to da devojke mogu da poboljsaju svoj rad i da pitaju za savet kada im zaskripi.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Pridružio se: Pet 12 Jun, 2009 09:54

Postod Cecika » Sub 15 Maj, 2010 22:53

Pozz AnaMarija,

Čitala sam u poslednje vreme mnogo o nadogradnji noktiju na raznim forumima, al’ najviše mi se dopada kako si ti objasnila.
Ja sam 2002 završila kurs u Bg za Manikira i Pedikira, elem, tamo se nešto ne sećam da smo učili o monofaznim ( jednofazni ili dvofaznim, valjda je to isto sve) i trofaznim gelovima.
Mi smo sve radili sa jednim gelom, ne sećam se koji je bio proizvođač, znači postupak rada je bio kao sa tim Akzentovim gelovima, samo što smo ga u jednom sloju nanosili. I kad god sam posle išla na nadogradnju, gel su mi stavljali u jednom sloju, nisu ga turpijali, frenc je bio sa običnim lakom, ne gelom. Siromašno, nema šta :D Posle tog kursa, radila sam malo, čak kupila i svu opremu ...itd.. da ne idem sad naširoko, prošlo je par godinica, znam sve otprilike o čemu se tu radi.
E sad, pošto ovih dana želim ponovo da počnem da radim sa nadogradnjom noktiju, i to u kućnoj varijanti, malo sam čitala na netu o tome, čisto da vidim kako i šta se promenilo.
I tu prvi put čitam o tim monofaznim i trofaznim gelovima i da ustvari svaki proizvođač ima neku svoju tehniku geliranja noktiju. Npr. Professionalis, trofazni, znači trebaju tri vrste gela.

Ja sam odlučila da radim sa monofaznim.
Ja živim u Republici Srpskoj i ovde imaju predstavništvo Akzent proizvoda.

Sad sam u dilemi koje gelove da koristim, dal Nail line ili Akzent. Jednom sam kupovala neke Akzent-ove proizvode i utripovala da nisu nešto.
Zanima me još, a pročitala sam na jednom forumu, da devojke koriste Nail Line gelove, koji su takođe monofazni kao i Akzent, i da ih turpijaju? Ja sam skontala da se samo trofazni gelovi turpijaju, sad me zanima da li moram i ove gelove da turpijam, znači, Nail Lin-ove i Akzent-ove, pre završnog sloja..ili nije potrebno? Ako nokti nisu predebeli i ako je lepo nanešen gel, mislim da nema potrebe. Al’ da čujem stručno mišljenje.

Veliki pozz
P.S: Baš sam napisala predugačak post... :D
Kao vetar na licu, kao kristalne kapi, kao sumorni dani, kao ljubav i strah..Hocu da operem ruke, da te prokleto nadjem, tamo gde su ti misli, gde se krijes od sebe.
Korisnikov avatar
Cecika

Pridružio se: Sub 15 Maj, 2010 22:12

Postod anamarija » Ned 16 Maj, 2010 14:52

Cao Cecika

Sto se tice monofaznih i trofaznih gelova - prvo su bili proizvedeni ti trofazni gelovi koji su morali da se koriste po propisnom redosledu da bi nokti pruzali maksimalan kvalitet i trajnost. Kako je tehnologija napredovala tako su proizvodjaci spojili ta tri gela u jedan i stvorili monofazni gel, ali su ostavili i trofazne gelove u funkciji pa neka potrosaci sami odluce za koje ce se opredeliti. Medjutim kako je kod nas na Balkanu sve naopako umesto da idemo napred mi se vracamo unazad i tako su mnogi poceli ponovo da koriste trofazne gelove misleci da je to in i da ako koriste vise gelova da su nokti bolji, a nisu upoznate sa istorijom gelova i izradom vestackih noktiju.

Iskustva su razlicita kada su gelovi u pitanju. Ja sam prezadovoljna Akzentovim gelovima i stvarno su postojani na noktima ako se priprema noktiju odradi kako treba. Nail Line gelovi su takodje ok i nemoraju da se turpijaju kao ni Akzentovi, zasto ih devojke turpijaju stvarno neznam, verovatno ne nanesu gel kako treba pa ga moraju popravljati turpijanjem. Licno nisam bas neki ljubitelj Professionalis proizvoda iako ih devojke hvale, tako da neznam sta da ti kazem za njihov monofazni gel ;)

UV lampa mi deluje ok ali nemogu da ti kazem da li da je kupis posto nisam koristila tu lampu, a nevolim da dajem savete za nesto sto neznam ili nisam sigurna. Savetujem ti da se prvo raspitas pre nego sto se odlucis za neku lampu jer od kvaliteta lampe ti dobrim delom zavisi kakvi ce biti nokti.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod Cecika » Ned 16 Maj, 2010 22:44

Poz AnaMarija

Definitivno ću koristiti monofazne, tako sam i učila na kursu, a i jednostavnije je, zašto komplikovati bezveze.
Uzeću Akzentove proizvode za nadogradnju, vidim da ih i ti hvališ i to je to. Neke sitnice za Nail Art ću naručiti na netu, kao i lampu, samo dok još malo pogledam kakvih ima.

Hvala ti, ljubazna si jako i potpuno se slažem sa tvojim načinom rada nadogradnje i mišljenjem.

Pa se javim kako ide sve. :D Pozz
Kao vetar na licu, kao kristalne kapi, kao sumorni dani, kao ljubav i strah..Hocu da operem ruke, da te prokleto nadjem, tamo gde su ti misli, gde se krijes od sebe.
Korisnikov avatar
Cecika

Postod barbara » Pon 17 Maj, 2010 10:04

Zdravo,zanima me da li je neko probao Cesars Secrets gelove ,ako jeste kakva su vam iskustva?I interesuje me da li isto monofazni gel moze da se koristi i za nadogradnju,izlivanje i ojacavanje ili i tu postoje razlike u zavisnosti od tehnike?unapred hvala
barbara

Pridružio se: Čet 13 Maj, 2010 22:27

Postod anamarija » Pon 17 Maj, 2010 15:30

Cao Barbara

Cesars Secrets gelovi mogu da prodju ali ja ipak dajem prednost Akzentovim gelovima.

Sa monofaznim gelom mozes da radis ojacanje, izlivanje i nadogradnju noktiju, nisu ti potrebni razliciti gelovi.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod barbara » Pon 17 Maj, 2010 17:33

Hvala na odgovoru anamarija

Ima puno sredstava za pripremu nokta pre gela,toliko da vise ne znam sta cemu sluzi i da li je potrebno sve to imati,npr,dehidrator noktiju,primer,blender,bonder,cistac cetkica,fiksator gela,ako bi mi to malo pojasnila sta cemu sluzi i da li mi je sve to potrebno?
barbara

Pridružio se: Čet 13 Maj, 2010 22:27

Postod anamarija » Uto 18 Maj, 2010 22:19

Sve sto si navela ti netreba a i treba.
Dehidrator noktiju se koristi kada osoba ima nokte koje se znoje i on se stavlja da bi isusio nokte tako da ti mozes nesmetano da radis.
Prajmer, blender, bonder i fiksator gela se koriste jedino ako to gel zahteva, to zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca, mada to devojke koriste same na svoju ruku i kada ne treba.
Cistac cetkica ti je sredstvo koje sluzi za brisanje cetkica posle gela mada umesto njega ja koristim alkohol jer on pored toga sto cisti cetkice ujedni i dezinfikuje.
Korisnikov avatar
anamarija
Admin sajta

Postod Cecika » Sre 19 Maj, 2010 01:29

Ja ću kupiti, primer ( to je valjda kao dehidrator noktiju), pre nego što nanesem gel... i nešto za dezinfekciju ruku
A te odstranjivače neću ni da kupujem, (fiksator za gel, za čišćenje četkica itd), samo alkohol ili uljani skidač laka (bez acetona).. i to ću sve da radim sa njim...

Pre sam ima tonu nekakvih tečnosti, te za fiksiranje gela, te za skidanje tipsi, te za ovo, ono...a sve su slične tečnosti

AnaMarija poslužila sam se tvojim spiskom koji si napisala..na prethodnim stranicama :D
I dodala sam još par stvarčica.. koje mislim da bi mi mogle trebati
Lampu sam već naručila na netu, pa nek mi je Bog na pomoći...
Korisnikov avatar
Cecika

PrethodniSledeća

Povratak na Sve o noktima